Pkin bez barier

Dostosowujemy się dla Ciebie!

Jednym z elementów odpowiedzialności i dbałości o wszystkie osoby przebywające na terenie Pałacu Kultury i Nauki jest dążenie do zapewnienia możliwie pełnej dostępności architektonicznej, funkcjonalnej i proceduralnej.
Mamy świadomość niepełnej dostępności budynku, jednak staramy się sprawić, aby każda wizyta była jak najlepiej przygotowana do potrzeb wszystkich Gości.

Co oferujemy?

Do Pałacu Kultury i Nauki można dojechać samochodem (parking jest płatny) oraz komunikacją miejską (autobus, tramwaj, metro).

 

Do wejścia głównego od ul. Marszałkowskiej prowadzą schody. Z lewej strony wejścia znajduje się dźwig, którego drzwi otwierają się automatycznie, po przyciśnięciu przycisku na panelu wezwań na przystanku. Podobnie odbywa się jazda z przystanku na przystanek. Platforma posiada udźwig 600 kg. Powierzchnia podłogi kabiny wynosi 108x138 cm. Kabina wyposażona jest także w informację głosową i oznaczenia dla osób niedowidzących. W holu głównym budynku znajduje się platforma schodowa. Podest platformy schodowej ma wymiary 120x 100 cm.  Na ścianie platformy zamontowano składane krzesełko o udźwigu 300 kg. Tor jezdny platformy dodatkowo może służyć jako poręcz dla pieszych. Do holu windowego można się dostać także bezpośrednio, z poziomu ulicy, od strony ul. Emilii Plater.( wejście przez dziedziniec wewnętrzny)

Dostosowane toalety znajdują się w holu windowym, na poziomie 1 (poniżej holu gł.)

Szczegółowy opis dostępności poszczególnych instytucji mieszczących się na terenie PKiN dostępny jest na stronie www.niepelnosprawnik.pl.

W przypadku innych udogodnień należy kontaktować się z pracownikami najemców lub z obsługą ZPKiN sp. z o.o. telefonicznie 22 656 76 00 lub pod adresem email: zarzad@pkin.pl. Wcześniejsze opisanie Państwa potrzeb pomoże nam przygotować się do Państwa wizyty.
Nasi pracownicy zostali przeszkoleni z zakresu pracy z osobami o różnych niepełnosprawnościach i zawsze służą pomocą.

Parking przy PKiN dysponuje kasą przystosowaną do wnoszenia opłat za bilety parkingowe przez osoby z niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózku inwalidzkim. Kasa znajduje się przy Teatrze „Studio” i jest specjalnie oznakowana. Pozostałe automatyczne kasy parkingu PKiN wyposażone zostały w dodatkowy przycisk na wysokości odpowiedniej dla osoby na wózku , przy pomocy którego może ona przywołać parkingowego. Wszystkie urządzenia systemu parkingowego PKiN poczynając od bileterek na wjeździe, poprzez kasy automatyczne, aż do rogatek wyjazdowych – mają przyciski interkomu służące do natychmiastowego porozumiewania się z obsługą parkingu. Parkingowi są przygotowani do udzielenia pomocy przy korzystaniu z parkingu i urządzeń. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą także wnosić opłaty podjeżdżając do punktu Obsługi Technicznej przy wyjedzie na ul. Marszałkowską z pominięciem kas automatycznych. Serwis parkingu czynny jest przez 24 godziny. Na parkingu najbliżej wejść do obiektu są wydzielone i odpowiednio oznakowane miejsca dla pojazdów kierowanych przez osoby niepełnosprawne.

  • 1. Wejście do PKiN możliwe jest od strony ul. Marszałkowskiej oraz ul. E.Plater, przez tzw. dziedziniec wewnętrzny.
  • 2. Od ul. Marszałkowskiej z lewej strony schodów głównych, za pomnikiem Mickiewicza znajduje się platforma osobowa, którą można się dostać na poziom holu głównego.
  • 3. Z poziomu holu głównego, po jego lewej stronie, korzystając z platformy schodowej dotrzeć można do holu windowego. W razie pomocy lub ew. pytań dot. obsługi platformy należy zgłosić się do wartownika dyżurującego w holu.
  • 4. Z poziomu holu windowego, windami pasażerskimi, można dotrzeć na dowolnie wybrane piętro PKiN.
  • 5. Aby dostać się do sali obrad Rady Warszawy należy wybrać piętro IV, do Biura Rady Warszawy, piętro XX.
  • 6. Na IV piętrze należy poruszać się zgodnie z informacjami na kierunkowskazach prowadzących do Sali Warszawskiej. Dostać się do niej można wyłącznie schodami przez salę Gagarina, która jest nieco poniżej poziomu IV piętra, w związku z czym należy zgłosić wartownikowi potrzebę skorzystania ze schodołazu. Schodołaz gąsienicowy umożliwia pokonanie stopni dla osób na wózkach ręcznych jak i akumulatorowych. Schodołaz nie jest urządzeniem samoobsługowym i wymaga pomocy drugiej osoby.
  • 7. Sala Warszawska znajduje się na poziomie Sali Gagarina, z której należy kierować się do wejścia po prawej stronie. Miejsca w sali obrad zostaną wskazane przez pracowników Biura Rady m. st. Warszawy.
  • 8. Od strony ul. E. Plater należy kierować się do jednej z bram znajdujących się po obu stronach Sali Kongresowej, prowadzących do Pałacu przez dziedziniec wewnętrzny. W przypadku problemów z odnalezieniem drogi należy zwrócić się do wartowników ZPKiN dyżurujących przy obu bramach. Wejście z dziedzińca wewnętrznego prowadzi bezpośrednio na poziom holu windowego PKiN, z którego wjazd do biur lub sali obrad Rady Warszawy odbywa się zgodnie z trasą opisaną w pkt. od 4 do 7.

W razie problemów z odnalezieniem drogi lub obsługą urządzeń prosimy o kontakt z Biurem Ochrony ZPKiN, Tel. + 22 656 73 33.